Poruka greške

• Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, null given u theme_image_formatter() (red 605 od /home/radiopo1/public_html/modules/image/image.field.inc).
Radioposusje
- 20.01.2023.

U okviru 12. kola prvenstva BiH košarkaši Posušja nisu uspijeli u svojoj dvorani parirati košarkašima Širokog Brijega. Posušje je izgubilo rezultatom 74:53 (25:13, 10:18, 17:10, 22:11). U skladu s dogovorom dva kluba, ova utakmica igrala se i kao polufinale Kupa Herceg-Bosne, pa su širokobriješki košarkaši izborili i finale Kupa Herceg – Bosne.

Lošije su košarkaši Posušja otvorili utakmicu i prvi četvrtinu izgubili s 25:13. No, u drugoj četvrtini utakmice, Posušje je zahvaljujući čvršćoj obrani dionicu priveo karaju s 18:10. Poluvrikeme je završilo u prednostio gostiju od 35:31. U nastavku utakmice, obrana Posušja je funkcionirala, no ne i napad.  Do kraja utakmice, gosti su samo povećavali svoje vodstvo tako da domaći košarkaši nisu uspjeli doći do preokreta.

„Ja sam rekao svojim igračima i na početku i na kraju utakmice da moramo jako poštivati ekipu Posušja. Ne samo Posušje, nego sve ekipe koje daju sve sve od sebe, koje možda nemaju kvalitetu kao mi, ali se bore i daju sve od sebe što je za svaki respekt. Znali smo da Posušje neće odustati i da igraju jako dobro u zadnje vrijeme. Čekali smo svojih pet ili šest minuta u drugom poluvremenu da utakmicu prelomimo. Prvo poluvrijeme je bilo loše s naše strane i to je bilo očekivano. Isto se dogodilo i prije zadnjeg balona sa Slavijom gdje smo mislima bili na balonu. To se dogodilo i večeras, ali sreća je da nismo kažnjeni. Drugo poluvrijeme smo bili ozbiljni i svoju kvalitetu pokazali“, kazao je Velić.

Košarkaš Posušja Ante Leko je kazao da iako je Široki bio favorit, domaći košarkaši su u utakmicu ušli očekujući pobjedu. „Nadali smo se pobjedi, ali pokazalo se da su kvalitetnija momčad od nas i svoje drugop poluvrijeme odigrali puno bolje od nas. Prvo poluvrijeme smo bili u egalu i postojala je nada da možemo dobiti, ali u drugom smo utakmicu izgubili“, kazao je Leko za naš radio.

Najučinkovitiji u redovima Posušja bio je Ivan Zlomislić s 12 koševa, šest skokova i dvije asistencije. Mate Mandić postigao je deset koševa, kojima je dodao tri skoka i jednu asistenciju, Ante Leko je postigao šest koševa uz šest skokova i tri asistencije. S 15 koševa goste je predvodio Emmanuel Little.

Komentirajući pak posuški košarkašku momčad, Velić je istaknuo da unatoč lošijim rezultatima, smatra da će Posušje ostati dio prve košarkaške lige Bosne i Hercegovine. „Posušje će sigurno ostati u ligi. Uz ovakvu atmosferu i publiku. Dobro igraju, bez obzira što su im otišli Amerikanci. Igraju timski, dobro koriste te neke propuste u obrani, jako su dobro odigrali u Trebinju, tu su dobili Sparse, tako da mislim da ćemo gledati Posušje i iduće sezone u ovom prvenstvu“, komentirao je Velić.

Posušje se na početku drugog djela sezone košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine nada pojačanju, te najavljuju da će se boriti za ostanak. „Domaći momci imaju kvalitetu, ali nam fali više iskustva da još sve dignemo na veću razinu. Nadam se da će biti i više sreće u nastavku prvenstva. Nama ostaje borba za opstanak. Nadamo se da ćemo se u drugom djelu sezone dignuti i odigrati znatno kvalitetnije nego u prvom djelu sezone“, kazao je Leko. Dodao je da se čekaju dva nova igrača za koja se nadaju da će doći brzo kako bi se što prije uigrali s ekipom.

U 13. kolu Široki će u Mrkonjić Gradu igrati protiv Mladosti dok će Posušje gostovati u Istočnom Sarajevu kod Slavije 1996. Prije toga, Širokobriježane očekuje novi balon ABA 2 lige.

KK Posušje i dalje se nalazi na 10. mjestu ljestvice sa omjerom od 2 pobjede i 10 poraza.