
Na kratkoj, ali zahtjevnoj stazi dugoj 10 km s 650 metara uspona, u disciplini Uphill, Ivan Soldo je osvojio treći naslov državnog prvaka ove godine i postavio novi rekord staze (31:56 min), rušeći rekord koji je od 2021. držao jedan od najboljih biciklista u BiH, Vedad Karić. Start utrke bio je u centru Viteza, a cilj na vrhu Zabrđa kod planinarskog doma, što je zahtijevalo maksimalnu snagu i izdržljivost!
Ivan Soldo je doslovno pokupio sve glavne titule u BiH ove sezone i pokazao dominaciju na domaćim stazama. Soldo je dokazao da sav trud, treninzi i odricanja donose vrhunske rezultate – i sada se može pohvaliti statusom jednog od najboljih biciklista u zemlji.
Posebna zahvalnost, kako nam ističe Ivan, ide sponzoru Lager Posušje koji kontinuirano podržava njegov rad, te treneru Odaku, čije vodstvo i strategije omogućavaju ovakve uspjehe.
Ovaj uspjeh daje mu dodatnu motivaciju za nastavak sezone, a pred njim su novi izazovi i utrke u kojima će braniti titule i težiti postavljanju novih rekorda.
Biciklistički klub "Vitez" je bio domaćin Državnog prvenstva u brdskom biciklizmu – disciplina uphill (XCU). Iako su zbog vremenskih uvjeta morali odgoditi utrku za najmlađe, kiša, magla i ostali nepovoljni uvjeti nisu spriječili profesionalne vozače da pokažu svoju izdržljivost i snagu, pri čemu je Ivan Soldo pokazao da je trenutno najbolji biciklist.
radioposusje.ba (Z. Pišković)