- 21.05.2023.

U sklopu 32. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, nogometaši HŠK Posušje gostovali su na Grbavici kod Željezničara te su poraženi rezultatom 3:0.

U prvom poluvremenu i jedan dio drugog gledali smo izjednačenu utakmicu u kojoj su obje ekipe imale svoje prilike za doći u vodstvo no to se nije dogodilo a Željezničar je kako se bližio kraj ipak bio bolji protivnik s više opasnih prilika no sjajni Kukić na golu Posušja bio je nesavladiv sve do posljednjih deset minuta u kojima je Željezničar postigao 3 gola. Redom su zabijali Hodžić u 84’ minuti, Štilić u 88’ minuti iz jedanaesterca te Amoah u 93’ minuti.

Utakmicu na kraju nažalost nisu obilježile prilike i golovi nego ogromne sudačke greške na štetu Posušja koje su odlučile pobjednika, već u prvom poluvremenu Željezničar je trebao ostati s igračem manje jer je Cocalić kao posljednji igrač srušio Jovića u situaciji jedan na jedan no dobio je samo žuti karton dok je za sličan prekršaj igraču Posušja Pavloviću pokazan crveni karton kada je skrivio jedanaesterac a još veća greška dogodila se kod prvog gola domaćina jer je strijelac prije udarca rukom primirio loptu.

Sada kolo prije kraja Posušje ima 34 boda koliko imaju Tuzla City, Sloga Doboj i Igman a iza njih su samo Sloboda s 32 boda i Leotar s 31 bodom, tako da će odluka o tome koja dva kluba ispadaju u niži rang biti donesena u posljednjem kolu u kojem će Posušje na domaćem terenu dočekati Velež.