- 03.12.2023.

Najuspješniji klub na drugom otvorenim prvenstvu Herceg Bosne koje je održano ove subote u Širokom Brijegu je TKD klub „Poskok“ Posušje koji je osvojio 18 zlatnih, 17 srebrnih i 13 brončanih medalja te 7 pehara za ekipne i 4 za pojedinačne uspjehe.

Organizator Prvenstva bio je taekwondo klub "Poskok Kočerin" iz Širokog Brijega, a okupilo se oko 300 natjecatelja iz Hrvatske, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Najuspješniji klub na ovom prvenstvu bio je taekwondo klub "Poskok" iz Posušja čiji su članovi osvojili ukupno 48 medalja. Zlatne medalje u sportskoj borbi osvojili su Boris Gavrić, Bruno Šego, Domagoj Topić, Luka Penava, Marko Bakula, Matej Bešlić, Slavko Lončar, Zdravko Markota, Anamarija Miličević i Luka Soldo. U sportskoj borbi zlato, ali i pehare za najbolji pojedinačni rezultat osvojio je David Milićević koji je proglašen najboljim juniorom, Marija Pirić je pored zlata dobila i priznanje kao najbolja limačica B, Filipa Bašić proglašena je najboljom juniorkom uz zlatnu medalju, a Šimun Topić uz zlato je proglašen i najboljim kadetom A.

Srebrne medalje u sportskoj borbi osvojili su Darko Polić, Dominik Jukić, Filip Biško, Frano Pišković, Jozo Ćesić, Luka Grubišić, Lucija Barać i Lucija Pirić.

Brončane medalje u sportskoj borbi osvojili su Andrija Jakovljević, Josip Kapular, Ella Ćorluka, Filipa Bakula, Mia Begić, Petra Filipović i Petra Lončar.

Poskoci su bili uspješni i u disciplini forme. Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojila je Jelena Penava.

U disciplini kick zlatne medalje su osvojili Darko Polić, Slavko Lončar, Elena Zlopaša i Lucija Ćorić. Srebrne medalje osvojili su Luka Grubišić, Domagoj Topić, Slobodan Jukić, Anna Ćorluka, Lucija Stipić, Mihaela Markota, David Penava, Marina Čamber i Martina Begić. Brončane medalje osvojili su Matej Bešlić, Josipa Čamber, Petra Mikulić, Lucija Kovač, Lucija Soldo i Lucija Barać.

Ekipni uspjesi našeg posuškog kluba su također izvanredni. Tako je prvo ekipno mjesto poskocima otišlo za ukupni poredak turnira svih uzrasta u sportskoj borbi, ukupni poredak borbe - A klasa, ukupni poredak borbe - B klasa, juniori i juniorke, limači i limačice i ukupni poredak u disciplini kick. Drugo mjesto u ukupnom poretku zauzeli su kadeti i kadetkinje - A klasa, a treće kadeti i kadetkinje - B klasa.

„Čestitke svim našim sportašima, a posebno onim najuspješnijima. Hvala organizatoru i domaćinu iz Kočerina na gostoprimstvu i čestitke na odličnoj organizaciji“, priopćeno je iz TKD kluba „Poskok“ Posušje.

Radioposusje.ba (Z. Pišković, foto: TKD klub „Poskok“)