- 20.03.2017.

Iako oslabljenji neigranjem Jukića i Bešlića, košarkaši Posušja gostovali su kod izuzetno neugodne ekipe Viteza.

U prvom poluvremenu igrala se očekivano izjednačena utakmica u kojoj nitko nije uspio da se odvoji pa se na odmor otišlo rezultatom 35:35. Domaćine predvodi fantastični Grabovac koji je dao polovicu poena svoje ekipe. U trećoj četvrtini Posušje igra bolje, i serijom 9:0 odlazi na dvoznamenkastu prednost. U posljednoj četvrtini Vitežani se uspjevaju približiti na -3, ali koševima Josipa Ramljaka i Ante Begića, Posušje potvrđuje pobjedu, konačnim rezultatom 70:75.

Grabovac se kod domaćina zaustavio na 24 poena, a kod Posušja najbolji su bili Ante Begić sa 18, i Ante Ramljak sa 17 koševa. Veseli ponovno dobra igra najmlađih: Josip Ramljak postigao je 11 poena (3 trice u drugom poluvremenu), a Ante Kovač je u pobjedu ugradio 7 koševa.

U subotu su žuti predkadeti i juniori svladali svoje vršnjake iz Čitluka, a seniori to mogu učiniti u nedjelju u utakmici 17. kola kad Posušje dočekuje Brotnjo.