- 13.08.2022.

U 5. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši HŠK Posušje su na svom terenu dočekali Slogu iz Doboja te su ostvarili prvu pobjedu ove sezone rezultatom 3:2.

Povelo je Posušje odmah na početku u 9’ minuti golom Horića no do poluvremena Sloga je uspjela izjednačiti golom Kulenovića u 39’ minuti. Drugo poluvrijeme pripalo je Posušju koje u 67’ minuti golom Milanovića dolazi u novo vodstvo a pitanje pobjednika riješio je Hanuljak golom za 3:1 u 85’ minuti. Do kraja susreta u samoj završnici Kulenović je postigao svoj drugi gol na susretu te samo ublažio poraz Sloge na 3:2.

Posušje je sada s ovom pobjedom došlo do 4 boda iz 4 odigrana susreta a sljedeći ispit biti će im gostovanje kod Tuzle City, taj odgođeni susret 2. kola se igra već u srijedu.