- 15.05.2022.

U sklopu 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, HŠK Posušje je na svom terenu dočekao ovosezonskog prvaka HŠK Zrinjski Mostar te su odličnom predstavom osvojili bod koji ih je doveo na koračić do ostvarenja svog cilja a to je ostanak u ligi. Rezultat je bio 2:2 a za Posušje su golove postigli Luka Begić i Milanović dok je za Zrinjski dva puta pogodio najbolji igrač i strijelac lige Bilbija.

Posušje je hrabro ušlo u utakmicu te im je pripao početni period u kojem su mogli povesti no Krištin udarac glavom brani Čondrić a Lekin šut iz daljine na prazan gol sa crte je stigao očistiti Magdić. Onda ipak Zrinjski preuzima kontrolu te stvara prilike, prvu veliku priliku Bilbije obranio je Horkaš a drugu u 37’ minuti nije mogao i Zrinjski na poluvremenu vodi 1:0.

Početkom drugog poluvremena, točnije prvih 15’ minuta Posušje igra fenomenalno. Odmah je Pavković zaprijetio dva puta no golman spašava Zrinjski a onda je uslijedio preokret, za 1:1 u 52’ minuti pogađa Luka Begić a već u 54’ minuti za vodstvo 2:1 zabija Milanović. Mogao je Dominik Begić ubrzo zabiti i treći gol no nije bio precizan pa je na drugoj strani u 62’ minuti Bilbija izjednačio nakon kornera na 2:2. Ispostavilo se to kao konačni rezultat iako je do kraja Posušje bilo opasnije i bliže pobijedi no svoje prilike nisu iskoristili Lauš i Luka Begić.

Posušje se sada sa 31 bodom nalazi na 10. mjestu ljestvice koje ga ostavlja u Premijer ligi BiH dok ih ekipe koje su ispod njih Rudar Prijedor i Radnik Bijeljina mogu samo teoretski dostići u preostala dva kola.

U sljedećem 32. kolu HŠK Posušje gostovati će kod Tuzle City.