- 20.03.2023.

Jučer je u Imotskom održan tradicionalni 15. Memorijalni taekwondo turnir “Josip Jović” koji je okupio 440 natjecatelja iz 18 klubova Hrvatske i BiH. Među brojnijim ekipama na natjecanju bio je TKD klub Poskok iz Posušja koji je otišao na natjecanje s 60 natjecatelja, uglavnom onih mlađih i s prvim iskustvom natjecanja.

Jedan od najbrojnijih bio je i posuški taekwondo klub "Poskok" sa svojih 60 natjecatelja. Posuški natjecatelji su nastupili u dvije discipline, sportskoj borbi i disciplini KICK koja je namjenjena početnicima.

U sportskoj borbi nastupilo je 19 "poskoka" koji su se izborili za 12 medalja. Zlatne medalje su osvojili kadeti Luka Penava i Bruno Knezović, juniorka Antea Kraljević i junior David Milićević. Srebrne medalje su osvojili kadeti Tomislav Sabljo i Šimun Topić i kadetkinja Anamarija Miličević, a brončane osvojili su mlađa kadetkinja Petra Lončar, kadetkinje  Ema Bašić i Marta Grubišić, kadeti Frano Pišković i juniorka Rafaela Čutura.

U disciplini KICK mali "poskoci" osvojili su 10 medalja. Zlatne medalje osvojili su Andrija Penava, Ana Jović, Anđa Tomić, Bruno Šego i Lucija Stipić, a brončane Elena Zlopaša, Luka Grubišić, David Penava, Luka Koštro i Petar Senjak.

U ekipnom poretku "poskoci" su osvojili 2 pehara. U konkurenciji juniora i juniorki posušani su osvojili pehar za 2. mjesto ekipno kao i za ukupni poredak u disciplini KICK.

Poskoke su na ovom natjecanju pratili treneri Lucija Miličević, David Dumančić, Karlo Galić, Danijel Boban i Petar Boban uz podršku roditelja.

„Ovo je natjecanje na kojem nastupamo sa posebnim pijetetom prema liku i djelu Josipa Jovića, prvog poginulog hrvatskog redarstvenika u Domovinskom ratu ali i sa posebnim raspoloženjem jer je u organizaciji imotskog kluba s kojim imamo jako dobre prijateljske odnose. Sve ovo i blizinu natjecanja iskoristili smo da nastupi veliki broj naših članova od kojih više od pola nastupa prvi put. Natjecanje je bilo jako dobro organizirano i konkurencija je bila izrazito jaka i brojna. Ja sam zadovoljan našim nastupom i našim sportašima, a brojka od 60 natjecatelja i postignuti rezultati pokazatelj su da se u Posušju ne treba brinuti za kvantitetu i kvalitetu kad je u pitanju ovaj olimpijski sport“, kazao je za naš radio Petzar Boban, trener TKD kluba Poskok Posušje.

Idući vikend Poskoke očekuje Državno prvenstvo u Zenici gdje će kadeti i juniori kluba skupljati bodove za ulazak u reprezentaciju BiH i nastupe na europskim i svjetskim prvenstvima.