- 10.08.2020.

U posljednjem susretu 1. kola Prve lige FBiH TOŠK je jučer ugostio Posušje, a na kraju je završilo 1:0 za goste.

Na početku bez puno uzbuđenja, da bi u 25. minuti gosti zaprijetili preko Landeke. Četiri minute kasnije zatresla se i prečka TOŠK-a, Begić nije imao sreće. Do kraja prvog dijela još jedna prilika za Posušje, no golman Jasmin Kršić je imao svoj dan. TOŠK je teško dolazio u priliku, dok su gosti bili veoma razigrani. Zaprijetili su i u 62. minuti, ali Kršić je ponovo bio pobjednik. U 80. minuti prijeti TOŠK, no Galić brani. I kada se očekivao kraj, penal za Posušje. Barišić je bio siguran i donio svom timu tri vrijedna boda i sjajno otvaranje sezone. Posušje je slavilo pogotkom sa 11 metara, a strijlec je bio Barišić.

Svoje viđenje meča za SportSport.ba je dao trener gostiju Denis Ćorić. "Dominirali smo sve izuzev tih 15 minuta na početku meča. Imali smo prvo poluvrijeme dvije tri prilike i trebali voditi. Drugo poluvrijeme ušli smo loše, ali kako je vrijeme odmicalo igrali smo sve bolje i bolje. Bog dragi nas je nagradio penalom i mislim da smo apsolutno zaslužili pobjedu. Znali smo da TOŠK dvije i pol godine nije izgubio kod kuće i drago nam je što mi baš bili tu koji su uzeli tri boda", kazao je Ćorić.

Posušje se vratilo u Prvu ligu, i očito je da želi igrati zapaženu ulogu. "Nismo opterećeni rezultatom, no sigurno je da ćemo igrati finu ulogu. Pokazali smo to i danas. Imamo sve potrebne stvari za stabilnog prvoligaša, a tako će mislim i biti", dodao je Ćorić.

Za HŠK Posušje su istrčali na teren Galić, Vranjić, Barišić, Serdarušić, Bešlić, Landeka, Lučić, Begić, Sesar, Stipić, Brekalo.

Prvenstvo se nastavlja idući vikend, a u Posušje dolazi NK Slaven Živinice. Prema rasporedu, utakmica se igra u subotu 15. kolovoza u 17.30 sati na stadionu Mokri dolac.

Radioposusje.ba/sportsport.ba (FOTO: HŠK Posušje)