- 18.09.2021.

U sklopu 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine HŠK Posušje je na domaćem terenu ugostio Radnik iz Bijeljine a taj derbi začelja završio je podjelom bodova 1:1. Gosti su vodili od 11’ minute golom Markovića a važan bod Posušju donio je Luka Begić pogotkom za 1:1 u 91’ minuti susreta. Posušje je ovim bodom ostalo na pretposljednjoj poziciji na ljestvici sa 6 osvojenih bodova dok je iza njih na dnu i dalje upravo Radnik s 4 boda. U sljedećem kolu Posušje već u srijedu ide na teško gostovanje u Tuzlu gdje će ih dočekati Sloboda.

Zbog nedostatka nekoliko standardnih igrača novi trener Posušja Balajić na teren je poslao ekipu u formaciji 3-5-2 te su igrali dobro prvo poluvrijeme i kontrolirali utakmicu posjedom lopte iz kojeg su došli do nekoliko poluprilika dok su s druge strane možda baš zbog nove formacije napravili 2-3 greške iz kojih je Radnik došao do dvije velike prilike od kojih su jednu, onu u 11’ minuti iskoristili i došli u vodstvo. U drugom djelu Posušje se vraća na 4-2-3-1 i radi veliki pritisak te stvara prilike dok Radnik nikako nije mogao doći blizu Galićevog gola. Taj pritisak urodio je plodom tek u 91’ minuti kada je Glavina ubacio a L. Begić pogodio glavom za izjednačenje i važan bod koji ih je spasio da ne padnu na dno ljestvice.

HŠK Posušje: Galić-J.Barišić,Krišto,Šuta-Lučić(od 46’ Vukoja), Vranjić(od 65’ Glavina),Lauš(od 75’ Ilinković),Serdarušić(od 88’ Blagojević),Bešlić-L.Begić,D.Begić(od 75’ Verunica).